Skip to content Skip to footer

نورد وی‌پی‌ان چیست؟ آشنایی کامل با امکانات (NordVPN) 2021

 

 

بطور کلی امروزه  ثابت بودن آی‌پی سرور  و وجود سرور های متعدد جز مهم ترین ویژگی های  هر نرم افزار وی‌پی‌ان ها است

نوردوی پی ان تا به امروز یکی از بهترین نرم افزار وی پی ان بوده که ما در اینجا از ویژگی‌ها، محدودیت‌ها و هم چنین راهنمای استفاده از آن صحبت می‌کنیم

قبلا در این نوشته از مزایای کیل سوییچ یا Kill Switch صحبت کرده بودیم .

 

تقریبا زمان زیادی است که نورد وی پی ان یکی از برترین و شناخته شده ترین نرم افزار در حوزه خود است. به طوری که با وجود 59 کشور و 5448 سرور برای افراد قابل دسترسی است.
در ادامه به ویژگی های این نرم افزار بطور کامل اشاره میکنیم.

+ دسترسی امن و خصوصی به اینترنت
سرویس VPN نورد یک تونل رمزگذاری شده و امن برای جریان یافتن ترافیک آنلاین ارائه می دهد. بطوری که هیچ کس نمی تواند از طریق تونل ان را مشاهده کند و اطلاعات اینترنت شما را بدست آورد. اگر قصد دارید در خیال آسوده با استفاده از  Wi-Fi های عمومی به اینترنت متصل شود، NordVPN بهترین گزینه است.همچنین دسترسی امن به اطلاعات شخصی یا پرونده های کاری  رمزگذاری اتصال به اینترنت و خصوصی نگه داشتن سابقه مرور خود از جمله مزیت های این نرم افزار است

مهمترین ویژگی نورد وی پی ان

vpn برای چندین دستگاه

 استفاده همزمان در چندین دستگاه

یک حساب NordVPN همزمان 6 دستگاه را پوشش می دهد و 6 برابر محافظت از شما را فراهم می کند.
مهم نیست که از کدام سیستم عامل استفاده می کنید ، NordVPN مکان ، آدرس IP شما را پنهان کرده و ترافیک را رمزگذاری می کند.
علاوه بر این ، اگر NordVPN را به روتر خود متصل کنید ، با استفاده از تنها یک مکان از 6 فضای موجود ، هر دستگاه در شبکه شما را ایمن می کند.
بنابراین ، یک حساب NordVPN چند دستگاه را امن می کند؟ بی نهایت 🙂

 

 

 

 

غیر فعال سازی بد افزار ها و تبلیغات

NordVPN CyberSec یک راه حل فناوری پیشرفته است که امنیت و حریم خصوصی شما را به سطح بالاتری می رساند.
این قابلیت وب سایت های معروف به میزبانی بدافزار یا کلاهبرداری فیشینگ را مسدود می کند و باعث می شود از تهدیدات آنلاین در امان باشید علاوه بر این ویژگی سایبرسِک مسدود کننده تبلیغات از تبلیغات پر زرق و برق آزار دهنده مراقبت می کند ، که به موجب اقزایش سرعت دسترسی شما میشود
نتیجه: با فعال کردن گزینه Cyber Sec میتوانید از نمایش وب سایت های میزبان بدافزار، تبلیغات آزار دهنده و کنترل بات نت جلوگیری کنید.

 

نکته:  قبلا در اینجا به راه اندازی Cyber Sec در نورد اشاره کرده ایم. 

 

محافظت دولایه یا Double VPN

Double VPN یک ویژگی امنیتی پیشرفته VPN است که ترافیک شما را به جای یک سرور از طریق دو سرور VPN هدایت می کند و داده های شما را دو بار رمزگذاری می کند.
اکنون با Double VPN ، فعالیت آنلاین به جای یک سرور در پشت دو سرور پنهان می شود ، که به زنجیره سازی سرور VPN معروف است. اصول کار بسیار ساده است:
1) ترافیک شما ابتدا در دستگاه شما رمزگذاری شده و به یک سرور VPN از راه دور هدایت می شود.
2) به سرور می رسد و یک بار دیگر رمزگذاری می شود.
3) ترافیک رمزگذاری شده سپس از طریق سرور VPN دوم عبور می کند و در آنجا رمزگشایی می شود.
4) شما با خیال راحت و خصوصی به مقصد اینترنتی خود می رسید

 

 

اتصال سریع vpn

سرعت بالا و عدم قطعی

اول از همه چیز یک سوال: آیا VPN سرعت اینترنت را کاهش می دهد؟
در اینجا چیزی است که سرعت اتصال VPN را تحت تأثیر قرار می دهد
سرعت اتصال و سرعت اینترنت که توسط ISP شما ارائه می شود
کیفیت رمزگذاری
فاصله تا سرور VPN
پروتکل امنیتی مورد استفاده
دیوارهای آتش یا نرم افزار آنتی ویروس مورد استفاده

 

 

سرعت اتصال

تمام این عناصر می توانند منجر به عملکرد ضعیف اینترنت و قطع شدن ناخواسته هنگام مرور وب ، پخش جریانی ویدیو یا بارگیری محتوای رسانه از اینترنت شوند. اما لازم نیست نگران باشید

هنگامی که به VPN متصل می شوید ، ترافیک اینترنت شما از طریق یک تونل رمزگذاری شده ایمن هدایت می شود ، که ممکن است باعث کاهش سرعت اتصال شما شود. در بیشتر موارد ، به ویژه هنگامی که فقط برای مرور منظم روزانه آنلاین می شوید ، بسیار کوچک خواهد بود. با این حال ، اگر از VPN برای پخش امن و یا به اشتراک گذاری فایل نظیر به نظیر استفاده می کنید ، ممکن است بخواهید مطمئن شوید که بهترین سرعت VPN موجود را دریافت می کنید.

 

 

 

نورد وی پی ان یکی از پرسرعت ترین VPN های موجود در جهان است. این سرویس با داشتن سرورهای متعدد توانسته سرعت بالا و عدم قطعی را تضمین کنید.

 

 

 

آی پی اختصاصیآی پی اختصاصی یا Dedicated IP

IP اختصاصی یک آدرس IP است که یک سرویس (به عنوان مثال ، یک سایت میزبان ، یک ارائه دهنده VPN) فقط برای استفاده شما اختصاص می دهد. برخلاف IP مشترک ، که به بسیاری از کاربران اختصاص داده شده است ، یک IP اختصاصی مخصوص حساب شماست – هیچ کس دیگری نمی تواند از آن استفاده کند. این که آیا شما به یک IP اختصاصی یا یک IP مشترک نیاز دارید کاملاً به نیاز شما بستگی دارد – ذاتاً هیچکدام بهتر نیستند.

 

 

 

 

vpn محافظت از اطلاعات سوئیچ کشتن

(Kill Switch) و (App Kill Switch)

قطع کردن خودکار اتصال اینترنت در صورت قطع شدن اتصال وی پی ان یا  (Kill Switch)
تصور کنید در داخل اکانت پی پال خود هستید و ناگهان اتصال وی پی ان قطع میشود. خیلی سریع شرکت پی پال متوجه میشود شما اهل ایران هستید و به راحتی اکانت شما را مسدود میکند. اما در نورد وی پی ان این گونه نیست
VPN Kill Switch به طور مداوم ارتباط شما با سرور VPN را کنترل می کند. اگر اتصال به طور تصادفی قطع شود ، Kill Switch دسترسی به وب (یا برنامه هایی را که مشخص کرده اید) مسدود می کند.

Nord VPN ترافیک اینترنت شما را رمزگذاری می کند و آن را از طریق یک تونل VPN رد می کند ، آدرس IP شما را مخفی می کند و اطلاعات خصوصی شما را از اشخاص ثالث محافظت می کند. در واقع Kill Switch آخرین خط دفاعی شما است که اطلاعات خصوصی شما را از قرار گرفتن در معرض تصادف ایمن می کند.
Kill Switchدر Nord VPN به این صورت هست که چناچنه اینترنت شما قطع شود (حتی برای لحظه ای کوتاه) بلافاصله اینترنت شما را نیز قطع میکند.

 

 

 

امنیت vpn

قطع خودکار دسترسی برنامه های خاص به اینترنت در صورت قطعا شدن اتصال وی پی ان (App Kill Switch)
تصور کنید در داخل اکانت پی پال خود هستید و ناگهان اتصال وی پی ان قطع میشود. خیلی سریع شرکت پی پال متوجه میشود شما اهل ایران هستید و به راحتی اکانت شما را مسدود میکند. اگر از اکانت نورد وی پی ان استفاده کنید دیگر این مشکل را نخواهید داشت. چرا که این سرویس با هوشمندی هر چه تمام تر در صورت قطعی (هر چند احتمال قطعی بسیار ناچیز است) همزمان اینترنت شما را نیز قطع میکند. بدین شکل مشخص نمیشود که شما از وی پی ان استفاده میکردید.

البته از قبل باید این مورد را در نرم افزار فعال کنید. قطع کردن خودکار دسترسی برنامه های خاص به اینترنت در صورت قطعا شدن اتصال وی پی ان (App Kill Switch) شاید دوست نداشته باشید با قطع شدن وی پی ان ، اینترنت شما به طور کامل قطع شود. در این صورت میتوانید گزینه دیگری را فعال کنید تا فقط دسترسی نرم افزارها یا اپلیکیشن های خاصی که شما آنها را انتخاب میکنید به اینترنت قطع شود.

 

 

 

روش‌های اتصال درنورد وی پی ان

1) آی پی اختصاصی یا Dedicated IP
این روش اتصال که از اسمش پیداست ایپی ثابت می‌توان با آن دریافت کرد ، با این روش به راحتی به هر کشوری که نیاز دارید می‌توانید به آن وصل شوید.
نکته : شما به هرکدوم که وصل شوید باید برای دریافت همان ایپی به همون سرور وصل شوید
2) محافظت دولایه یا Double VPN
از اسم این روش پیداست که شما به دو کشور وصل می‌شوید،مثلا اول به کشور المان وصل شده و سپس به کشور امریکا یا هر کشوری که انتخاب کنید ولی در این روش فقط به تعداد محدودی از کشورا می‌توانید وصل شوید.
3)P2P:
استفاده از نورد وی پی ان NordVPN برای تورینت و گیم
نورد وی پی ان دارا سرور های P2P که مخفف عبارت per to per هست که به نظیر به نظیر یعنی سرور‌هایی که امکان ارتباط با سریع تر و راحت‌تر می‌کند و شما با سرعت بیشتری نسبت به بقیه سرور‌ها به آنها وصل می‌شوید و پینگ بهتری خواهید داشت برای گیم.
4)Onion Over VPN:
معماری این روش اتصال به صورت پیازمانند هست که چند لایه امنیتی دارد و امکان ردگیری و هک کاربران را به صرف می‌رساند، این روش اتصال هم متاستفانه بر روی چند تا کشور محدود هست و شما شاید بتوانید به امریکا ، المان و چند مورد دیگر وصل شوید ولی طبق گفته نورد احتمالا کشور‌های دیگر به زودی به این روش اتصال اضافه خواهد شد.

 

 

آموزش نصب بر روی موبایل

برای شروع اول لازم وارد فروشگاه موبایلتان شوید، اگر اندروید هستید در گوگل پلی و اگر ایفون هستید در پلی استور اپل کلمه نورد وی پی ان را جستجتو و سپس نصب کنید.
دقت کنید فقط اسم “” در نرم افزار وجود داشته باشد و از نرم افزار با اسم های مشابه و یا با کلمات آموزش، رایگان و مجانی خودداری کنید چرا که تمامی این ها مخرب هستند.

پس از نصب وارد زیر می شود و بر روی دکمه لاگین کلیک میکنید ( ما فرض میکنیم شما قبلا از ما این اکانت را تهیه کرده اید)

 

در صفحه باز شده نام کاربری و پسورد را وارد کرده و منتظر می مانید تا به نرم افزار برگردد (اگر این اتفاق نیافتاد دو راه دارید یک) اینترنت خود را تغییر دهید و دو) از یک وی پی ان برای ورود استافده کنید و پس از لاگین ان را قطع کنید. این مشکل مربوط به تداخلات اینترنتی کشورمان هست و ربطی به نورد وی پی ان ندارد )

پس از وارد شدن چند انتخاب دارید

 

آموزش نصب در ویندوز

 

Leave a comment